REKLAMA

REKLAMA
15:12, 07.12.2017
Przedświąteczny asortyment w sklepach skłania nas do skierowania swoich myśli powoli ku świątecznej kreacji. Zasiadając przy świątecznym stole warto być ubranym stosownie do okoliczności i dać swoim strojem wyraz szacunku, jaki mamy do domowników i wspólnie spędzonych chwil. Jakie zestawy biżuterii sprawdzą się w tym wyjątkowym czasie?
14:20, 06.12.2017
Pomysły obecnego rządu, by wprowadzić zakaz handlu w wybrane niedziele, najprawdopodobniej najmocniej uderzy w małe lokalne sklepy. Zapewne większe sieci handlowe znajdą różnego rodzaju kruczki prawne, by zapisy ustawy ominąć, ale w dużej mierze sklepy się propozycją zakazu za bardzo nie przejmują, ponieważ nie dotyczy on handlu online. Wychodzi na to, że dostaliśmy kolejny argument, by robić zakupy w sieci, mimo że rynek e-commerce i tak rozwija się świetnie i stanowi coraz większą konkurencję dla sklepów stacjonarnych. Do tego oczywiście jest konkurencyjny cenowo, a zarówno płatności elektroniczne, jak i rozbudowana sieć kurierów i paczkomatów sprawia, że szybko możemy mieć zamówiony towar w domu. Dodajmy, każdy towar.
09:50, 30.11.2017
VAT-7 jest deklaracją związaną z podatkiem VAT, którą składają z założenia jej czynni podatnicy. Z tego wynika, że podmioty, które zawiesiły działalność gospodarczą nie muszą składać zeznania VAT-7. Czy jest to jednak takie proste? Jak nie narazić się na ewentualną odpowiedzialność za niedokonanie zobowiązania podatkowego?
09:41, 30.11.2017
Muszka stanowi ciekawą i modną alternatywę dla krawata. Można ją nosić na wiele okazji, gdyż daje więcej możliwości i jest wygodniejsza. Jak nosić muchę, by wyglądać stylowo?
08:10, 30.11.2017
Zniszczone włosy, połamane końcówki i przesuszone pasma prezentują się nieestetycznie, dlatego kobiety szukają sposobów, by poprawić wygląd swoich włosów. Jednym z najlepszych jest regularne stosowanie olejków i jedwabiu. Jakie są efekty używania obu kosmetyków?
08:07, 30.11.2017
Zapewne nie raz spotkałeś się z pojęciem „streetwear”. O ile jesteś wyznawcą tego stylu, to raczej doskonale wiesz, o co w nim chodzi. Jeśli jednak określenie to znasz tylko ze słyszenia, to informacje, jakie przeczytasz w dalszej części artykułu udzielą Ci odpowiedzi na pytania, czym jest streetwear i kto może się w ten sposób nosić.
08:05, 30.11.2017
U schyłku PRL-u, pod sam koniec lat 80. ubiegłego wieku na wrocławskim placu Kościuszki pojawił się niezwykły jak na owe czasy plakat. Umieszczono go w kilku egzemplarzach w którymś z licznych okien wystawowych. Plakat był fotomontażem i przedstawiał ten sam plac Kościuszki, ale lekko zmodyfikowany: na pokrytych wieloletnim brudem, burych elewacjach budynków pojawiły się kolorowe neony i reklamy największych zachodnich koncernów.
15:55, 24.11.2017
Każdy przedsiębiorca stara się planować swoje działania finansowe tak, by doprowadzić do rozkwitu przedsiębiorstwa. Jednym z ważniejszych elementów w rozwoju firmy, jest znajomość możliwości prawnych dotyczących zwolnień oraz ulg podatkowych. Przepisy prawa podatkowego umożliwiają bowiem rozliczenie straty z lat ubiegłych, o czym nie wszyscy podatnicy wiedzą.
00:00, 22.11.2017
Rok 2017 to czas olbrzymich zmian w zakresie materii podatkowej. Ustawodawca przewidział wiele nowości oraz udogodnień zarówno po stronie podmiotów, jak i urzędów skarbowych. Nowoczesność objawia się przede wszystkim w elektronizacji w zakresie przygotowania i wypełniania oraz przesyłania i weryfikacji deklaracji. Wypełniając PIT 2018 warto więc pamiętać o największych zmianach, aktualnych formularzach oraz zachowaniu terminów składania dokumentów.
10:31, 20.11.2017
Sukienki to idealny wybór na co dzień oraz na każdą okazję. Kupując raz masz tak naprawdę dwie rzeczy i nie musisz się zastanawiać czy do siebie pasują. Pozostaje tylko pytanie jakie wybrać kiedy ma się zbędne kilogramy? Okazuje się, że to nic trudnego! Ilość dostępnych fasonów, wzorów i kolorów powoduje, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie bez względu na rozmiar i będzie wyglądała olśniewająco bez względu czy idzie na zakupy, spotkanie z przyjaciółmi, rodzinną uroczystość czy elegancki bankiet. Jedyne co musimy zrobić to prawidłowo zdefiniować jaki typ sylwetki mamy – co jest naszą mocną stroną a co chciałybyśmy ukryć i gotowe. Żeby było jeszcze prościej poniżej kilka przykładów na jakie sukienki warto zwrócić uwagę.
REKLAMA
13:35, 17.11.2017
Śniegowce to buty, które bardzo skutecznie chronią przed wyjątkowo mroźną zimą. Poszczególne modele posiadają bardzo szczelne cholewki lub dodatkową wełnę merynosów, które gwarantują komfort i wygodę użytkowania butów. Śniegowce są ponadto nieprzemakalne, co jeszcze bardziej potęguje ich wysoką funkcjonalność w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Śniegowce nosić można na bardzo wiele sposobów. Można założyć je do praktycznie wszystkich elementów garderoby.
12:33, 09.11.2017
Doświadczenia zakupowe Polaków ujawniły badania "Gemius" z 2015 roku. Wynika z nich, że 21% konsumentów korzystało w przeszłości z usług delikatesów i hipermarketów internetowych. Statystyki są więc obiecujące, choć warto przyznać, że nasi rodacy wciąż dość sceptycznie podchodzą do kupowania przez internet akurat produktów spożywczych.
08:53, 08.11.2017
Lament z powodu fatalnego stanu czytelnictwa w Polsce nie ma końca. W 2016 roku 63 procent respondentów nie przeczytało ani jednej książki, a zaledwie dziesięć procent przeczytało ich więcej niż siedem. Polacy mają coraz większy problem z czytaniem długich artykułów prasowych. Czterech na dziesięciu ankietowanych ma na półkach tylko podręczniki i nic więcej. Sześciu na dziesięciu nie kupiło ani jednej książki przez cały rok. Prawie połowa nie bierze do ręki prasy drukowanej. Jest więc źle, ale dlaczego tak jest?
14:08, 03.11.2017
Zwykle terminy takie jak „pożyczka” oraz „kredyt” stosujemy zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że pod kątem przepisów to zupełnie inne produkty finansowe. Czym dokładnie różni się pożyczka gotówkowa od kredytu gotówkowego?
00:00, 03.11.2017
224 złote. Aż tyle mogą zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu OC rodzice jednego dziecka. Przy dwójce dzieci oszczędności są jeszcze większe. W jakim stopniu posiadanie dzieci wpływa na ceny polis komunikacyjnych?
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2017