REKLAMA

Cyganki ukradły kilkanaście tysięcy złotych?

14:22, 15.11.2017 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Zawsze trzeba zamykać drzwi wejściowe na klucz, a przede wszystkim: nie trzymać w domu dużych kwot.

Jedna rozmawiała, druga kradła. Gdy zabrała portfel, obie szybko wyszły z domu. W aucie czekał na nie mężczyzna. Tak została okradziona starsza pani z Klonowa. Od końca września doszło do wielu kradzieży. Pokrzywdzeni wskazują jako sprawców kobiety narodowości romskiej. W jednym przypadku zniknęło... kilkanaście tysięcy złotych.

W środę, 8 listopada w Iwcu (gmina Cekcyn) doszło do kradzieży. Zniknął portfel z zawartością. Mieszkaniec wsi stracił kilkanaście tysięcy złotych. Plotkowano, że to Cyganie, i że wcześniej doszło do podobnej sytuacji w Ostrowie. Ile w tym prawdy?

- Potwierdzam, że dochodziło do kradzieży od końca września do 8 listopada na terenie trzech wsi: Ostrowa, Klonowa i Iwca

- mówi Bartosz Wiese, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Zarówno w Ostrowie, jak i Klonowie zginęły portfele z zawartością. Ich właściciele stracili po kilkaset złotych i dokumenty. Sprawców na razie nie udało się zatrzymać.

- Pokrzywdzeni wskazywali, że sprawcami były kobiety narodowości romskiej. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia sprawców

- informuje Bartosz Wiese.

Klonowo: dwie kobiety, jedna rozmawiała, druga kradła

Jak słyszymy od policjanta, do kradzieży dochodziło od końca września. Znamy szczegóły jednej z nich. Piszemy o nich w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Od dziś w sprzedaży. Tymczasem o czujność apeluje policja.

Policja apeluje o czujność i rozsądek

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (3)

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JaJa

1 0

Wsadzic cyganichy do wiezienia i niech odpracuja to,co ukradly. Dosc tego. Juz jest niezly cyrk na tucholskim rynku. 08:32, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mamamama

2 0

na rynek w Tucholi wstyd zaprosić rodzinę i znajomych nie wspomnę o wnukach, bo jak im
wytłumaczyć widok koczujących tam cyganów 19:46, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2017