Zamknij

Tuchola: wystawa poświęcona Józefowi Wryczy – legendzie miasta i całego Pomorza

12:28, 20.09.2018 | K.T
REKLAMA

Pamięć o Józefie Wryczy jest w Tucholi wiecznie żywa, a wrzesień to wyjątkowy miesiąc dla tej postaci w mieście. W ubiegły piątek nastąpiło oficjalne otwarcie skrupulatnie przygotowywanej wystawy. Już za tydzień z kolei odbędzie się premiera filmu o legendzie Pomorza pt. „PS Rawycz”.

Ksiądz ppłk Józef Wrycza to postać dla tucholan szczególna. Szkoła podstawowa nr 1 nosi jego imię, podobnie jak ulica prowadząca do placu Wolności. W Tucholi powstał pomnik ku jego czci, w końcu to w naszym mieście Wrycza został pochowany. Nic dziwnego więc, że na wernisaż pt. „Ks. ppłk Wrycza – życiorys patrioty i duszpasterza”, który odbył się w zeszły piątek, przybyła tak duża liczba gości. Sala wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury wypełniła się wyjątkowo szczelnie. Nie brakowało przedstawicieli lokalnych władz, historyków i artystów.

Najlepszym sposobem na poznanie historii wyjątkowego dla społeczności Tucholi i całego Pomorza księdza jest odwiedzenie Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można obejrzeć do 27 września, a przygotowaniem całości zajęła się Agnieszka Joppek.

W najnowszym "Tygodniku" szeroko relacjonujemy wernisaż. Z artykułu dowiecie się, który z potomków Wryczy był obecny w piątek, a także w jakich okolicznościach mieszkańcy poznawali księdza podpułkownika. W jakich okolicznościach zostało zrobione zdjęcie Wryczy z Hallerem? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale.

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone