Zamknij

Śliwice: festiwal orkiestr dętych ZDJĘCIA

10:08, 14.06.2018 | Kamil Tajl, fot. Daniel Frymark
REKLAMA
Skomentuj

To już XIX Festiwal Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego w Śliwicach. W niedzielę, praktycznie przez cały dzień, na ulicach i w śliwickim amfiteatrze, można było podziwiać muzyków, nie tylko z naszego powiatu.

Orkiestry rozpoczęły od tradycyjnego przemarszu, następnie przyszedł czas na przesłuchania konkursowe, choć w tym roku w nieco luźniejszej formie. Każda z orkiestr musiała zaprezentować 4 utwory, w tym jeden kompozycji Leona Landowskiego i jeden innego polskiego twórcy. Oceny były wystawiane inaczej niż zazwyczaj. Po przesłuchaniach konkursowych, głosy w poszczególnych kategoriach oddawali wszyscy kapelmistrzowie oraz publiczność. Zaprezentowało się siedem orkiestr z: Śliwic, Bysławia, Pruszcza, Wąbrzeźna, Koronowa, Dobrcza i Sępólna Krajeńskiego.

Jakie nagrody przyznano? Która orkiestra okazała się najlepsza, a która zdobyła serca publiczności? Jaka niespodziankę przygotowali muzycy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości? Tego wszystkiego dowiesz się z papierowego wydania "Tygodnika Tucholskiego", które znajdziesz już w swoim sklepie.

(Kamil Tajl, fot. Daniel Frymark)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone