Zamknij

Michał Olszewski walczy z SMA. Zorganizowano dla niego koncert - ZDJĘCIA

19:31, 25.01.2018 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Elżbieta Doniecka

Dwuletni mieszkaniec Zielonki choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Z pomocą przyszli mu sąsiedzi wraz z miejscową szkołą podstawową. Zorganizowano koncert, podczas którego zebrano niemal 5 tys. zł na leczenie chłopca!

W niedzielę, 21 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Zielonce odbył się Koncert Charytatywny Orkiestry Dętej OSP Bysław dla Michała Olszewskiego, chłopca chorego na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Zebrano niemal 5 tys. zł. Koncert zorganizowała szkoła w Zielonce, a także samorząd uczniowski i rada rodziców tej placówki.

Niepokojące objawy

„Misiu” - bo tak nazywają Michała Olszewskiego najbliżsi - przyszedł na świat w Wigilię Bożego Narodzenia w 2015 r. Przez pierwszy rok rozwijał się prawidłowo. Próbował raczkować, wszędzie było go pełno. Bawił się i psocił, jak każde dziecko w tym wieku. Potem jednak pojawiły się niepokojące objawy.

- On nie raczkował normalnie. Ciągnął nogi za sobą, nie miał podparcia. Zaczął się nagle przewracać i nie miał siły się podnieść. Nie zrobił pierwszego kroku. Miał nogi jak z waty - opowiadają rodzice „Misia” Anna i Sławomir Olszewscy z Zielonki.

Michał zaczął słabnąć z dnia na dzień. Jego rodzice już wtedy wiedzieli, że coś musi być nie tak.

Szok po diagnozie

Gdy niepokojące objawy nie ustępowały, rodzice zabrali Michała do lekarza. Odwiedzili wielu pediatrów, neurologów i innych specjalistów. Słyszeli, że każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma się czym przejmować. Chłopiec miał z tego „wyrosnąć”. To nie przekonało rodziców. Umawiali syna do kolejnych lekarzy, udali się do szpitala dziecięcego. Chłopiec miał wykonywany szereg badań. Dopiero badania genetyczne zalecone w końcu przez jednego z lekarzy dały odpowiedź, skąd bierze się osłabienie chłopca. Okazało się, że maluch choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni.

Historię choroby chłopca oraz jego codzienną walkę z SMA opisujemy w nowym "Tygodniku Tucholskim". Rodzice zachęcają do wpłacania pieniędzy na konto fundacji, której podopiecznym jest Michał Olszewski oraz przekazywania 1 % podatku. Poniżej podajemy niezbędne dane:

KRS 0000020975

Reiffeisen Polbank: 35 1750 0012 0000 0000 3627 0489

dla darczyńców z zagranicy: PL 35 1750 0012 0000 0000 3627 0489

Kod swift: RCBWPLPW

Cel szczegółowy: Michał Olszewski

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone