Zamknij

V Mila Tucholska & Ciśniemy dla Kingi i Pawła - MNÓSTWO ZDJĘĆ

14:23, 21.07.2017 | Jarosław Kania
REKLAMA
Skomentuj

Takiego połączenia imprez na tucholskim stadionie jeszcze nie było. Rządziła królowa sportu, pokazali też swoją krzepę miłośnicy porządnego wysiłku.

Wyjątkowy tłum ludzi stawił się w niedzielne popołudnie na stadionie przy Warszawskiej. Arkadiusz Wiśniewski zorganizował tam kolejną, piątą już edycję Mili Tucholskiej. Ta jak zwykle zgromadziła świetnych biegaczy - znanych z poprzednich startów w tej imprezie.
Na tym samym obiekcie - murawie okalanej bieżnią - ustawiono odpowiedni sprzęt dla siłaczy, wśród których specjalnym gościem był Marcin „Kukaj” Sendwicki - mistrz świata i Polski strongmanów. Równoczesne rozgrywanie biegów i dźwiganie ciężarów sprawiło, że trudno było się tego dnia nudzić. Komu kibicowano? Tu publiczność okazała się świetnym dyplomatą, nie wskazując wyraźnie faworyta, jeśli chodzi o dyscyplinę sportu - oklaskiwała lekkoatletów biegających w głównym starcie cztery okrążenia stadionu i siłaczy obu płci bijących kolejne rekordy. Nie da się ukryć, że nadrzędny był tu cel charytatywny: zbiórka środków na leczenie Kingi Kęsik i Pawła Hoppe.

To zaledwie fragment naszej bogatej relacji, którą opublikowaliśmy w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Polecamy, nowy TT znajdziecie w sklepach. Mamy dla Was jednak potężny bonus. Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

(Jarosław Kania)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018