Zamknij

Gm. Tuchola: 7 rodzin z kluczami do nowych mieszkań - ZDJĘCIA

13:53, 12.10.2017 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Wielu ludzi czekało na tę chwilę długo. Można powiedzieć, że w czwartek oficjalnie otrzymali klucze do mieszkań socjalnych, które wybudowała gmina Tuchola.

Dziś (12.10) odbyło się uroczyste przekazanie lokali mieszkalnych, które powstały na bazie dawnej szkoły podstawowej w Małym Mędromierzu. Na chwilę obecną na jedenaście mieszkań socjalnych, które tam powstały siedem będzie zamieszkałych. Tyle bowiem rodzin odebrało klucze. Cztery mieszkania czekają jeszcze na swoich lokatorów. 
Najmniejsze ma 15,15 m2. Z kolei największy lokal liczy 45,25 m2. Do każdego mieszkania, adekwatnie do jego metrażu, w piwnicznej części domu przydzielona została komórka. 
- Na opał, na narzędzia, słoiki, drobny sprzęt - mówiła Bernadeta von Ossowska - zarządca budynku.
Do prawie wszystkich pomieszczeń wolno było zajrzeć. Lokale są jedno lub dwupokojowe. Jest też całkiem spora kuchnia, która może pełnić rolę pokoju z aneksem kuchennym, łazienka wyposażona w prysznic, umywalkę i sedes, korytarz oraz wnęka w której znajduje się piec - odrębny dla każdego mieszkania.

Podczas czwartkowego spotkania związanego z zakończeniem inwestycji i oddania do użytku mieszkań burmistrz Tadeusz Kowalski przypomniał historię przebudowy szkoły. Mówił o tym również sołtys wsi Andrzej Jerosławski. Obaj życzyli nowym lokatorom by ich nowe mieszkania nie były tylko miejscem zamieszkania, ale żeby stały się w szybkim czasie rodzinnymi domami z życzliwą, ciepłą atmosferą domowego ogniska.
Po przemówieniach, oraz poświęceniu budynku przez księdza proboszcza Wojciecha Trapkowskiego wszyscy obecni przeszli do oglądania lokali. Lokatorzy, którzy zwieźli już część swojego dobytku chętnie pokazywali swoje mieszkania i opowiadali o tym jak zamierzają je urządzić. 

Duży materiał na temat nowym mieszkań znajdziecie w kolejnym, czwartkowym (19.10) wydaniu Tygodnika Tucholskiego.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018