Zamknij

Gra muzyka, oglądasz film na tablecie... I wdychasz czysty tlen

15:22, 04.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Wystarczy leżeć i relaksować się - to właściwie cała filozofia korzystania z komory hiperbarycznej. Ośrodek rehabilitacji Neuron w Małym Gacnie od niedawna oferuje... terapię tlenem, który wspomaga leczenie wielu chorób, m.in. boreliozy, depresji czy nadciśnienia.

Tomasz Łukaszuk, pracownik Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAmed w Warszawie szkolił we wrześniu pracowników Ośrodka Rehabilitacji Neuron w Małym Gacnie, jak korzystać z nowego sprzętu - komory hiperbarycznej. Podobne urządzenie jest dostępne najbliżej w Bydgoszczy. Zabieg trwa około godziny lub dwóch, a samo sprężanie powietrza około 8 minut. Z początku właściwie... nie dzieje się nic. Po prostu leży się w komorze i wdycha tlen podawany przez maseczkę. Wewnątrz urządzenia gra muzyka, można też oglądać film na tablecie. Kiedy ciśnienie jest większe, odczuwa się zatykanie uszu. Jeśli pojawia się jakikolwiek dyskomfort, pacjent informuje operatora maszyny przez intercom wbudowany w komorę. Wówczas może on odpowiednio zareagować. Ciśnienie panujące w komorze Tomasz Łukaszuk przyrównuje do tego podczas nurkowania na głębokość 6 m.

Niestety zabieg nie jest refundowany z NFZ. Którzy sportowcy korzystają z komory hiperbarycznej? Leczenie jakich chorób (oprócz boreliozy, depresji i nadciśnienia) pomaga tlen? Jak skorzystać z tlenoterapii w Małym Gacnie i jakie są przeciwwskazania? Więcej o tym piszemy w "Tygodniku Tucholskim"!

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

AtamedAtamed

0 0

Zapraszamy http://www.atamed.com.pl 15:23, 21.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018