Zamknij

Gmina Gostycyn: KGW w Małej Kloni świętowało piękny jubileusz - ZDJĘCIA

10:26, 06.10.2017 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Imprezie towarzyszyły liczne toasty i życzenia. Składały je przedstawicielki pozostałych kół gospodyń jakie działają w gminie Gostycyn, sołtysi, strażacy oraz sympatycy kobiecej organizacji. Gratulacje popłynęły także od szefowej Rady Wojewódzkiej Kół Gospodyń Wiejskich Zofii Kozłowskiej i prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy Henryka Sobczaka.

Podczas spotkania mówiono o współpracy kobiet z Małej Kloni z przedstawicielami powiatu, gminy oraz mieszkańcami. Wójt Ireneusz Kucharski chwalił panie za ich kreatywność i wspaniałą rękę do smakołyków. Życzył im tego by ze swojej dalszej działalności czerpali jak najwięcej satysfakcji. Winszował im tego również starosta Michał Mróz jak również pozostali goście.
Jubileuszowe spotkanie było też okazją do licznych wspomnień. Popłynęły podziękowania dla najstarszych członkiń. Wielokrotnie wspominano założycielkę koła gospodyń Helenę Beredę. To ona właśnie w 1947 roku wyszła z inicjatywą utworzenia kobiecej organizacji. Panie zaczęły wówczas pracę od udziału w kursach gotowania, szycia, haftowania, dbania o zdrowie, szkoleniach oraz od pogadanek. Wymieniały się z innymi członkiniami kół doświadczeniami. Wywiązała się ścisła współpraca ze strażą, radą sołecką, sołtysem. Z czasem znalazł się też czas na wycieczki i organizowanie dla mieszkańców imprez. Kobiety nawiązały nowe kontakty, zaczęły brać udział i zdobywać nagrody w konkursach kulinarnych, realizowały liczne projekty. Robią to do dziś. Jak mówią mimo ogromu pracy czują się potrzebne i spełnione.

Zdecydowanie więcej na temat jubileuszu w papierowym wydaniu "Tygodnika". W sprzedaży od 5 października.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018