Zamknij

Mieszkanka Nowego Sumina (gmina Cekcyn): naszej wody nie da się pić!

12:46, 02.08.2017 | E.S
REKLAMA
Skomentuj

- Od trzech tygodni nasza woda nie nadaje się do picia – mówi Beata Jonczyńska z Nowego Sumina. Dziwny posmak wody jest wyczuwalny nawet po przegotowaniu. Administrator sieci wyjaśnia, że pośrednią przyczyną zmiany smaku może być… remont dróg w Cekcynie. O co tu chodzi?

Beata Jonczyńska z Nowego Sumina od trzech tygodni wyczuwa, że woda nalewana z kranu ma dziwny, „chemiczny” posmak. Nie chcą jej pić nawet zwierzęta gospodarskie. Dostają wodę ze studni. Dwa tygodnie temu mieszkanka Nowego Sumina poprosiła o interwencję sołtysa Władysława Wysokińskiego. Ten zgłosił sprawę w Urzędzie Gminy Cekcyn. Urzędnik przekazał informację dalej – do administratora sieci, firmy Tuchwod.

Linia w Nowym Suminie została przepłukana, ale posmak wody pozostał. Przedstawiciel Tuchwodu przypuszcza, że pośrednią przyczyną może być... remont dróg w Cekcynie, który wymagał od Tuchwodu szczególnych działań. Jak to możliwe? Tego dowiesz się podczas lektury najnowszego "Tygodnika Tucholskiego". Od czwartku (3 sierpnia) w sklepach.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018