Zamknij

W Tucholi potrzebują 40 pracowników. Nowa fabryka czekoladek

16:45, 16.05.2017 | Lucyna Zdanowska
REKLAMA
Skomentuj

Produkcja Pomorskich Pralinek w Tucholi ma ruszyć w październiku mimo że prace budowlane zaczęły się zaledwie kilka tygodni temu. Właściciele firmy, która chce zainwestować tu 12 milionów złotych - już zaczęli szukać pracowników! Na początek mowa jest o zatrudnieniu 40 osób. 

Nowości na temat budowy kolejnej fabryki czekolady w Tucholi zostały oficjalnie przedstawione we wtorek, ale przypomnijmy, że „Tygodnik Tucholski” pierwsze konkretne informacje podawał już w zeszłym roku. We wtorek natomiast miała miejsce konferencja prasowa w sprawie fabryki i - co ciekawe - nie została zorganizowana na terenie jej budowy a w... gabinecie burmistrza Tucholi. Oprócz Tadeusza Kowalskiego pojawili się na nim tam przedstawiciele niemieckiej firmy, która w lutym ubiegłego roku nabyła od gminy działki przy ulicy Usługowej, a kilka tygodni temu ruszyła z budową fabryki.

Marcus Langner wspomniał, że na początek firma będzie potrzebowała 40 osób. Będą pracowali w systemie jednozmianowym. 70% kadry mają stanowić kobiety, 30% mężczyźni. W późniejszym okresie niewykluczona jest rozbudowa fabryki jak również poszerzenie jej działalności. W tej chwili w stolicy Borów Tucholskich firma Rübezhal inwestuje w powstanie nowego przedsiębiorstwa 12 mln. zł. Fabryka ma ruszyć w połowie października...

To tylko fragment dużego materiału na temat fabryki czekoladek, który przygotowujemy do najbliższego, czwartkowego wydania "Tygodnika Tucholskiego".

Interesuje Ciebie praca w tym miejscu?

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że w Tucholski powstanie kolejna fabryka czekoladek? 

Co fabryki mają ze sobą wspólnego?

Czytaj w naszym najnowszym numerze - w sprzedaży od 18 maja.

REKLAMA

Komentarze (1)

kasia 50kasia 50

6 4

proszę podajcie numer telefonu , aby można porozmawiać w sprawie pracy w nowej fabryce czekoladek. której przedstawicielem jest marcus langner, oczywiście mam na myśli tucholę. 16:07, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018