Zamknij

Tuchola: Kierowco! Nie rozjedź rowerzysty, bo on jedzie przepisowo

14:39, 27.04.2017 | Halina Gut, (pp)
REKLAMA
Skomentuj

Po remoncie ul. Dworcowej w Tucholi pojawiło się dotychczas niespotykane w naszym mieście oznakowanie. Niektórych kierowców wprowadza ono w zdumienie i zakłopotanie. Czym jest kontrapas? Dlaczego rowerzysta wjeżdżający w Dworcową od strony Kolejowej pod prąd już... nie jedzie pod prąd?

Policjant tłumaczy nam, jak należy poruszać się po kontrapasie przy ul. Dworcowej.

- Zgodnie ze znakami drogowymi ten pas jezdni jest przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Po kontrapasie może poruszać się tylko rowerzysta jadący jednośladem. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jezdniach jednokierunkowych 

– podkreśla Sylwester Suchomski z tucholskiej komendy.

Funkcjonariusz dodaje jeszcze, że kierowca jadący samochodem od ul. Świeckiej w stronę ul. Kolejowej może wjechać na kontrapas, jeśli omija inny pojazd, jednak z zachowaniem zasady pierwszeństwa dla poruszającego się po kontrapasie rowerzysty. To jadący jednośladem w stronę ul. Świeckiej ma tam pierwszeństwo.

Szeroko o nowościach na tucholskich ulicach piszemy w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", który do sprzedaży trafił 27 kwietnia. Te nowości są o tyle ciekawe, bo w całej Polsce obowiązują dopiero od dwóch lat!

Czy nowe rozwiązanie dla rowerzystów na Dworcowej jest bezpieczne?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(Halina Gut, (pp))
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018