„Człowiek wójta” dyrektorem GOK-u w Śliwicach

Zuza Kasprzyk, 18 grudzień 2013, 14:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Tak określono w liście do redakcji „Tygodnika” Andrzeja Urbańskiego nowego dyrektora śliwickiego GOK-u. Jak dalej będzie funkcjonowała placówka?
„Człowiek wójta” dyrektorem GOK-u w Śliwicach

Nowy dyrektor śliwickiego GOK-u, Andrzej Urbański.

Z urzędnika, dyrektorem

Do tej pory Andrzej Urbański pracował w referacie finansowo-księgowym Urzędu Gminy Śliwice. Zajmował się m.in. sprawami budżetowymi i funduszami sołeckimi. Teraz będzie rządził śliwickim ośrodkiem kultury. Andrzej Urbański ukończył Wydział Finansów i Zarządzania, kształcił się w specjalności Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw. Do tej pory często pośredniczył w kontaktach „Tygodnika” z urzędem gminy, przesyłał mailowe odpowiedzi na „trudne pytania” skierowane do wójta gminy Śliwice Daniela Kożucha.

Dalsze funkcjonowanie placówki

Poprosiliśmy dyrektora o wskazanie, jak dalej będzie funkcjonować placówka. Andrzej Urbański udzielił odpowiedzi mailem. „Do końca roku nie zmieniłem planu wydarzeń. Nie ma takiej potrzeby. Pracownicy wykazali się dużym zaangażowaniem i generalnie GOK funkcjonuje prawidłowo. Obecnie skupiam się na dokładnym poznaniu sposobu funkcjonowania placówki, zasad organizowania zajęć, wydarzeń i zatrudniania instruktorów oraz rozwiązaniu bieżących problemów.”

Co w nowym roku?

Przypomnijmy, że GOK organizuje wiele imprez, które cieszą się dużym powodzeniem. Przykładem może być festiwal orkiestr dętych. W przyszłym roku odbędzie się także 750-lecie Śliwic. „W najbliższym czasie przygotujemy się do pracy w nowym roku, o którym już wiemy, że będzie wymagał ogromnego wysiłku. Będzie to rok obfitujący w jubileusze. Zorganizujemy między innymi jubileuszowy 15 festiwal orkiestr dętych oraz obchody 45-lecia GOK. Śliwice będą także gospodarzem dożynek gminnych, a tutaj sołectwa bardzo wysoko ustawiły poprzeczkę” – wskazuje w mailu dyrektor Urbański. Dodaje, że razem z pracownikami GOK będzie analizować imprezy z ubiegłych lat, żeby wyciągnąć wnioski, wprowadzić udoskonalenia lub zmiany w formule danego wydarzenia.

Promować talenty, zachęcać nowych uczestników

„Bardzo chciałbym, żeby działające w GOK zespoły i prowadzone zajęcia przynosiły długoletnie efekty, żeby pasja młodzieży przetrwała nie tylko etap zajęć w Śliwicach. Idealnie byłoby, gdyby nasi wychowankowie kontynuowali naukę w swojej dziedzinie i w przyszłości mogli wrócić do nas jako instruktorzy. Jest to trudne zadanie na lata, nie oznacza to jednak, że nie należy o tym myśleć. Będziemy starali się promować talenty i zachęcać nowych uczestników” – planuje nowy dyrektor.