Najnowsze artykuły
UWAGA KIEROWCY - w Tucholi już jeździmy inaczej
Już od dziś (30 października) do 2 listopada w związku ze świętem przy tucholskim cmentarzu obowiązywać będzie inna organizacji ruchu samochodów. Podajemy szczegóły.
Tekst i fot. (pp)
Msze św. 1 listopada
Sprawdziliśmy, o której godzinie w Dniu Wszystkich Świętych odbędą się nabożeństwa w kościołach oraz uroczystości na cmentarzach. Udało nam się uzyskać informacje w części największych parafii powiatu tucholskiego.
red.
W Drożdzienicy będą mieć nowy asfalt
Dzisiaj (30 października) wcześnie rano pracownicy firmy Skanska rozpoczęli roboty w Drożdzienicy. Plan: wyremontować pół kilometra szosy w centrum wsi. I to w jeden dzień!
Agnieszka Wirkus
Powiatowi radni zakończyli kadencję
Radni powiatu tucholskiego spotkali się dzisiaj (30 października) na ostatniej sesji w mijającej czteroletniej kadencji. W sumie w tym czasie podjęli 358 uchwał, większość jednogłośnie.
Agnieszka Wirkus
Wypożyczą książki w dawnym chlewiku ZDJĘCIA
Biblioteka w Drożdzienicy ma nową siedzibę, już szóstą w swojej historii. - Ślicznie tu! - mówili mieszkańcy, gdy w niedzielę, 26 października wzięli udział w oficjalnym otwarciu i poświęceniu placówki.
Tekst i fot. Agnieszka Wirkus
Walczą o remont w internecie ZDJĘCIA
Filia biblioteczna w Wielkiej Kloni rywalizuje z placówkami z całego kraju. Każdy może pomóc w zwycięstwie. Wystarczy zagłosować na stronie pekaespomaga.pl.
Tekst i fot. Agnieszka Wirkus
Kto kręci kampanią w gminie?  TYLKO U NAS
Radny Andrzej Kłos będzie dostawał kilkanaście tys. zł rocznie jak wiatrak powstanie na jego ziemi. Dlatego wykupuje kolejne grunty - napisał anonim w liście do redakcji. - To bzdura. Od czterech lat nie kupiłem żadnego terenu w gminie Gostycyn. Zresztą nie wiadomo, czy farma wiatrowa w ogóle u nas powstanie - broni się Kłos, który kandyduje na wójta.
Tekst i fot. Agnieszka Wirkus
W szkole już nie muszą obradować GALERIA
Świetlica wiejska w Klonowie jako ostatnia z świetlic gminy Lubiewo doczekała się modernizacji.
Lucyna Zdanowska
Ślimacze żniwa
Co można hodować na naszych często ubogich ziemiach? Okazuje się, że całkiem nieźle radzą sobie u nas ślimaki afrykańskie.
Zuza Kasprzyk
Zbierają na nekropolię - FOTO
Dlaczego śliwicki cmentarz jest tak wyjątkowy? To nie jest zwykłe miejsce wiecznego spoczynku. Zobacz zdjęcia i poczytaj o zabytkowych pomnikach.
Zuza Kasprzyk
Najnowsze artykuły sportowe
Tucholanka wygrywa w Wudzynie
Tucholanka Hydrotor wygrała w meczu wyjazdowym z Tartakiem Wudzyn 2:0. Bramki jeszcze przed przerwą zdobyli Mikołaj Górka i Wojciech Selka.
Jarosław Kania
Niezagrożone zwycięstwo
Rawys KAN-BOR Raciąż – Czarni Lniano 4:0 (2:0) Bramki: Opic (28, 44), Bloch (63), Glazik (71)
Jarosław Kania
Porażka z lepszymi
Górnicza Konin – Tucholanka Tuchola 7:0 (4:0)
Jarosław Kania
„Piątka” na piątkę
Piłka nożna to najpopularniejszy sport, w związku z tym chętnie się za niego zabierają już najmłodsi. Właśnie wychodząc naprzeciw takim zainteresowaniom sportowym, w Śliwicach zorganizowano 10 października Powiatowy Turniej Piątek Piłkarskich Szkół Podstawowych.
Jarosław Kania
Zacięty mecz mimo wyniku
Myśliwiec Gostycyn – LKS Kęsowo 1:4 (1:3) Bramki: Starzyński (29) – B. Weltrowski (15, 25), A. Weltrowski (37), Blejder (69 – karny)
Jarosław Kania
Finał Ligi Orlika
96 meczów, około 130 zawodników, Tuchola, Lińsk, Śliwice – oto szybkie zestawienie w kilku liczbach wielkiego turnieju PALO 2014 – Powiatowej Amatorskiej Ligi Orlika.
Jarosław Kania
Szymon Woźniak: To był mój najlepszy sezon w karierze  ZDJECIA
Chcąc nie chcąc, w tegorocznych rozgrywkach był liderem Polonii Bydgoszcz, chociaż wcześniej nikt od niego tego nie wymagał. Szymon Woźniak będąc w Tucholi, naciskany pytaniami fanów przyznał, że na przyszły rok Polonii nie opuści.
Tekst i fot. Piotr Paterski
Najnowsze artykuły - KULTURA
By wyrosnąć na mądrych i uczciwych ludzi GALERIA
Pierwszoklasiści z Bysławia są już pełnoprawnymi uczniami. W ubiegłym tygodniu odbyło się ich ślubowanie.
Lucyna Zdanowska
Nocna Zmiana Bluesa w Śliwicach - FILM
Zaduszki muzyczne tym razem odbyły się pod znakiem bluesa. Zagrała dla nas najbardziej rozpoznawalna gwiazda polskiej sceny bluesowej.
Zuza Kasprzyk
Dzieci zbierały słodycze w Bagienicy
Wczoraj po południu (30 października) około 20 młodych mieszkańców Bagienicy w gminie Gostycyn wzięło udział w akcji „Zapasy na zimę”. Chodzili od domu do domu i zbierali słodkości. Nikt nie odmówił im podarku.
Agnieszka Wirkus
Luxtorpeda zagra bardzo blisko - mamy wejściówki!
To ukłon organizatorów koncertu w stronę czytelników Tygodnika Tucholskiego. Za naszym pośrednictwem ma Wam do przekazania dwie wejściówki na koncert Luxtorpedy w Chojnicach.
(pp)
Tucholscy artyści pokazali się razem  ZDJĘCIA
Tym razem nie ma jednego bohatera, i nawet jednej dziedziny sztuk plastycznych, bo możemy zobaczyć w bardzo różnym wydaniu rysunek, malarstwo, fotografię, czy nawet rzeźbę.
Tekst i fot. Piotr Paterski
Seniorzy świętowali w szkole ZDJĘCIA
W piątkowe popołudnie (24 października) w Zespole Szkół w Kęsowie obchodzono Dzień Seniora. Z tej okazji do placówki przybyło kilkudziesięciu starszych mieszkańców gminy.
Tekst i fot. Agnieszka Wirkus
Wydarzenia
<<listopad>>
nieponwtośroczwpiasob
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Wydarzenia - 01 listopad, 2014

08:00 (cmentarz w Śliwicach) Kwesta na śliwickim cmentarzu

Wydarzenia - 05 listopad, 2014

17:00 (Tucholski Ośrodek Kultury) Koncert zespołu Arete

Najbliższe wydarzenia

Koncert zespołu Arete

05 listopad, 2014 (Tucholski Ośrodek Kultury)